Logo


Spektakl „Prawie-raj” (polsko-włoska koprodukcja)


GOŚCINNIE

Spektakl „Prawie-raj” (polsko-włoska koprodukcja)
Scena w Malarni

[NI]    08.03   |  18.00
Bilety:
35 zł
25 zł
UDZIAŁ BIORĄ

OBSADA

Beata Dudek

Davide Capostagno

Mateusz Znaniecki 

Artur Święs


REALIZATORZY

Robert Talarczyk reżyseria

Irena Świtalska tekst

Francesco Fassone scenografia

Adrianna Gołębiewska kostiumy

Marcin Müller muzyka

 

 

 

ŚCIEŻKA SZTUKISPEKTAKL „PRAWIE-RAJ” (POLSKO-WŁOSKA KOPRODUKCJA)

Nie ma wątpliwości, że Jezus jest Polakiem, a Matka Boska jest Włoszką… - to punkt wyjścia do sztuki, która jest przewrotną retrospekcją czasów komunizmu w wersji polskiej i włoskiej. Jak to wygląda z perspektywy pewnej dziewczynki, urodzonej w Polsce, w upalny dzień 1974 roku? Czy to przypadek, że w ten właśnie dzień polska reprezentacja wygrała z włoską na MŚ w piłce nożnej 2:1 (Włosi, rzecz jasna,  w ogóle nie pamiętają takiej sytuacji…)? Jej transformacja w dorosłość zbiega się w czasie z tą  ustrojową, a na każdym etapie jej życia „italianita”, którą została naznaczona przy urodzeniu, w niezwykły sposób wpływa na jej wybory i decyzje.

Czy potrafimy z dystansem wrócić do czasów upadku berlińskiego muru, zmierzchu Wojciecha Jaruzelskiego i jutrzenki „Solidarności” Lecha Wałęsy? Czy w tych czasach szczęście można tylko było kupić w Pewexie?

Premierę współczesnego tekstu produkuje Fondazione Teatro Piemonte Europa, nasz partner z Turynu, a do współpracy został zaproszony Robert Talarczyk. Prapremierę sztuki Ireny Świtalskiej „Prawie-raj” („Quasi-Paradiso”) zaplanowano na 24 lutego na scenie Teatro Astra. Spektakl następnie pokażemy na naszej Scenie w Malarni 6, 7 i 8 marca br.

Nad inscenizacją obok reżysera Roberta Talarczyka pracuje scenograf Francesco Fassone. W przedstawieniu grają: Beata Dudek i Davide Capostagno – aktorzy z Turynu oraz Mateusz Znaniecki  i Mikołaj Cieślak (gościnnie, współtwórca kultowego Kabaretu Moralnego Niepokoju), zamiennie z Arturem Święsem. Spektakl w Katowicach i Turynie będzie grany w dwóch językach.

Spektakl jest częścią programu artystycznych działań międzynarodowego projektu „Torino incontra Berlino” między Turynem a Berlinem.

PROMOCJA - KARNET NA 2 SPEKTAKLE: z okazji Dnia Kobiet wprowadzamy do sprzedaży karnet w specjalnej cenie 50 zł od osoby, który upoważnia do zobaczenia dwóch spektakli 8 marca (niedziela). Weekend z naszymi polsko-włoskimi koprodukcjami zaczniemy o 18.00 spektaklem „Prawie-raj” („Quasi-Paradiso”) na Scenie w Malarni (groteskowa opowieść o polskich latach 80. i marzeniu o raju na Zachodzie), a następnie o 20:00 przejdziemy na Dużą Scenę, by zobaczyć „Cinema!”, naszą produkcję inspirowaną gagami i gwiazdami niemego kina. Kupno karnetu pozwala także na skorzystanie z 20% zniżki  na włoskie przysmaki w teatralnej kawiarni i bistro Ćma w podziemiach Sceny Kameralnej 8 marca.

/uploads/galeria/prawie-raj/01.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/02.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/03.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/04.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/05.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/06.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/07.jpg /uploads/galeria/prawie-raj/08.jpg

 


  Komediowe Sztuka Współczesna