Logo


Książka na scenę!


EDUKACJA

Książka na scenę!
Scena Kameralna

[CZ]    10.06   |  18.00
Bilety:
zamiast biletu wymiana książek - info w opisie

Wstęp wolny
UDZIAŁ BIORĄ

Ewa Niewiadomska
prof. Ryszard Koziołek

ŚCIEŻKA SZTUKIKSIĄŻKA NA SCENĘ!

KSIĄŻKA NA SCENĘ!
Teatralny Klub Książki prof. Ryszarda Koziołka i Ewy Niewiadomskiej

Co autor miał na myśli? Czy lektury powinny być obowiązkowe? Co czytają Polki i Polacy? Czy literatura musi być piękna? Zapraszamy na nowy cykl spotkań i rozmów o literaturze oraz o pisarzach i pisarkach, w których się zaczytujemy. Będziemy rozmawiać o autorach, którzy pisali swoje tomy przed wiekami i o tych współczesnych, na których nowe powieści czekamy z niecierpliwością. O takich, których książki warto mieć na swojej półce.

Spotkania będą rozmową dwóch niezwykłych osobowości.
ONA to jeden z najważniejszych głosów Śląska. Redaktorka Polskiego Radia, dziennikarka, autorka popularnych wywiadów z artystami. Ewa Niewiadomska, która na co dzień zajmuje się publicystyką kulturalną, relacjonowaniem i recenzowaniem najważniejszych wydarzeń w świecie sztuki na Śląsku. 
ON – słynny pan od literatury, uwielbiany profesor i błyskotliwy opowiadacz historii. Prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca, historyk literatury, a także rektor Uniwersytetu Śląskiego przez lata przewodniczył m.in. kapitule Nagrody Literackiej „Nike”.
Duet Niewiadomska i Koziołek znany jest także z popularnych podcastów Polskiego Radia Katowice „Poczet Pisarzy Polskich”.

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone literaturze Henryka Sienkiewicza – na spotkanie wokół jego twórczości zapraszamy 10 czerwca o godzinie 18.00 na Scenę Kameralną.

Zasady uczestnictwa: zamiast biletu – książka! Każda osoba, która chce uczestniczyć w spotkaniu, przynosi ze sobą dowolną książkę, którą zostawia na naszym teatralnym regale zgodnie z idę bookcrossingu (wymiana książek), wychodząc po spotkaniu zabiera jedną nową, którą przyniósł inny uczestnik.

LICZBA MIEJSC dostępnych na Scenie Kameralnej w obowiązującym standardzie sanitarnym: 44 miejsca / wpuszczamy widzów do wyczerpania wolnych miejsc.

Zapraszamy do wspólnych spotkań w klubie, rozmów i wymiany książek. Partnerem spotkań jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach, która także na każde spotkanie dostarcza książkę do wymiany.