Logo


Spokój! (Calma!) [Hiszpania]


INNE

PROJEKT MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL OPEN THE DOOR

Spokój! (Calma!) [Hiszpania]
Duża Scena

[SO]    26.09   |  19.00
Bilety:
20 zł
10 zł
UDZIAŁ BIORĄ

Reżyseria i wykonanie: Guillem Albà
Kreacja: Alicia Serrat, Marc Angelet, Andreu Martínez, Guillem Albà
Muzyka: Pep Pascual
Dramaturgia: Alicia Serrat, i Marc Angelet
Lalki: Andreu Martínez
Scenografia L’Estaquirot Teatre, Alfred Casas, i Xavi Arbonés
Kostiumy Irene Nené Fernandez
Ruch sceniczny Ariadna Peya
Światło: Ganecha Gil
Kierownik techniczny: Oriol Ibánez
Premiera: Hiszpania 2019, podczas festiwalu Temporada Alta AméricaLatina

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKASPOKÓJ! (CALMA!) [HISZPANIA]

3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door
„SPokój!" (Calma!) | Guillem Albà (Hiszpania)
Czas trwania: 60 minut
Bilety: 20 i 10 zł
Spektakl bez słów polecany widzom dorosłym oraz młodszej publiczności


„Calma!” to brawurowe komiczne przedstawienie łączące artystyczne szaleństwo z zabawą i wyjątkową energią, zawierające jednak też poważny przekaz dotyczący współczesnego społeczeństwa. To piękny przykład teatru, który tak wiele potrafi wyrazić niemal obywając się bez słów.

Tematem spektaklu jest przerażające tempo, w jakim żyjemy i nieustannie towarzyszący nam stres. Współczesny świat wymaga przecież od nas nieustannej gotowości i czujności. Guillem Albà – sam, bez słów, językiem gestu i obrazu opowiada nam o tym, co definiuje każdy dzień naszego życia – o pośpiechu, pędzie, biegu. I o tym, czego biegnąc nie zauważamy, co tracimy. Godzimy się na zabójcze tempo, myśląc, że nie mamy wyboru, a w skali całego społeczeństwa, dajemy temu zjawisku powszechne przyzwolenie. Czy jest nadzieja na to, by zwolnić? Być może właśnie tak bezkompromisowe w swej artystycznej brawurze przedstawienie jak „CALMA!” będzie mieć moc, która sprawi, że zatrzymamy się na chwilę i zastanowimy.

Guillem Albà to hiszpański artysta tworzący wybuchową mieszankę klaunady, poezji, sztuki lalkarskiej i plastyki. Jest też autorem i reżyserem swoich projektów. Studiował rozmaite techniki i style teatralne. W przypadku komedii oraz klaunady jego nauczycielami byli m.in. Carlo Colombaioni, Eric de Bont, Christophe Marchand, Leo Bassi i Jango Edwards. Pracował też w radiu oraz telewizji. Współpracował z różnymi zespołami i artystami teatralnymi, np. TitzinaTeatro i Angel Llàcer. Niezwykle ceni sobie międzyludzkie spotkania wierząc, że sztuka może być uniwersalnym, łączącym ludzi doświadczeniem. Prezentował swoje spektakle m.in. w Hiszpanii, Francji, Rumunii, Portugalii, Holandii, Szwecji, Chinach.
 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


ORGANIZATOR


SPONSOR


PARTNERZY


WSPÓŁPRACA

 


 

PATRONAT MEDIALNY