Logo


Profanum


GOŚCINNIE

PROJEKT SCENA W GALERII

Profanum
Scena w Galerii

[ŚR]    22.02   |  19.00
Bilety:
Bilety normalne: 25 zł
Bilety ulgowe: 15 zł
UDZIAŁ BIORĄNatalia Dinges 

Paulina Jóźwicka 

Jan Lorys 

Oskar Malinowski 

Krystian Łysoń 

- - -

Kamil Wawrzuta reżyseria i choreografia 

Anna Wojtecka scenografia

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKAPROFANUM

Tancerze-aktorzy bez kompromisów! Niezależną grupę Ruchomy Kolektyw tworzą absolwenci i studenci ostatnich lat Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (filia PWST w Krakowie). Zespół powołano w 2013 roku na potrzeby spektaklu „Profanum”, który powstał w ramach programu „Scena Młodych” realizowanego w Warszawskiej Operze Kameralnej i od tego czasu co chwilę głośno o ich działaniach artystycznych. Do współpracy zaprosiła ich. M.in. Ewelina Marciniak (udział w spektaklu „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”).

W spektaklu teatru tańca „Profanum”, który wyreżyserował choreograf Kamil Wawrzuta widz zostaje z sensualną narracją na temat tego, co absolutnie nie jest święte. Choreografia staje się zapisem ruchowego obrzędu zwykłych czynności pomieszanych z tymi, z tradycji chrześcijańskiej (np. chrzest, motywy Piety). Przedstawienie było wystawiane m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim w 2014 r. i podczas Art Forum "Alter Ego" w Sofii.

„Profanum", grupa Ruchomy Kolektyw, czas trwania: 50 min.

Spektakl jest pokazywany jako jeden z sześciu gościnnych na Scenie w Galerii podczas przeglądu TU i TERAZ realizowanego przez Teatr Śląski w styczniu i lutym 2017. Bilety kosztują 20 zł. Polecamy też kupno 1 łączonego biletu w cenie 45 zł, który umożliwa wejście na 3 wybrane spektakle przeglądu dla 1 osoby (poza tytułem Zespołu Śmierci i Tańca).


Partnerzy przeglądu:

Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA
Polecane Studentom Sztuka Współczesna Wydarzenie Gościnne