Logo


Zespół Śmierci i Tańca


GOŚCINNIE

PROJEKT SCENA W GALERII

Zespół Śmierci i Tańca
Scena w Galerii

[NI]    29.01   |  19.00
Bilety:
45 zł
35 zł
UDZIAŁ BIORĄ

OBSADA:

Alicja Baran

Marta Jaszewska

Monika Łyżwa / Katarzyna Trzeszczkowska

Dorota Puziuk

Joanna Świrska

Magdalena Wojtacha

Mikołaj Kwiatkowski

Darian Wiesner

REALIZATORZY:

Szymon Jachimek scenariusz i tłumaczenie piosenek

Tomasz Valldal-Czarnecki reżyseria

Tiger Lillies muzyka

Tomasz Krezymon aranżacje i kierownictwo muzyczne

Monika Wójcik scenografia i kostiumy

Michał Cyran choreografia

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKAZESPÓŁ ŚMIERCI I TAŃCA

Zespół Śmierci i Tańca to komediowy spektakl muzyczny oparty na utworach zespołu The Tiger Lillies, w autorskich tłumaczeniach Szymona Jachimka.

Przedstawienie ma formę cyrkowego show z graną na żywo muzyką (surowe brzmienia kontrabasu, klawiszy i perkusji) oraz choreografiami z elementami akrobatycznymi.

Bohaterami tej opowieści są artyści cyrkowi, których sława dawno minęła – m.in. niespełniony Iluzjonista-podpalacz, nimfomanka z trzema piersiami, osamotniony transwestyta. Niezależnie od swojej profesji przybierają postaci klaunów, aby zaśpiewać o tym, co wszystkim nam „śni się po nocach”, ale do czego nie mamy odwagi się przyznać rano. Ten cyrk dziwolągów jest krzywym zwierciadłem mrocznych zakamarków naszych dusz. Bohaterowie tak samo jak my cierpią, kochają, śmieją się, grzeszą, walczą z brakiem akceptacji. Tyle że bycie klaunem daje prawo opowiadać o tym odważnie i bezkompromisowo.

Popisy akrobatyczne, wokalne i taneczne, drapieżne tłumaczenia piosenek, interakcje z publicznością, która prowokowana jest do wyjścia z roli niemego świadka scenicznych wydarzeń. To inspirowane twórczością legendarnych królów muzycznej makabry show, podane w sposób groteskowy, a zarazem dramatyczny.

Spektakl dyplomowy studentów Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie został trzykrotnie nagrodzony na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce „Przygrywka” w 2016 r: nagroda za najlepszy dyplom muzyczny, nagroda dla najlepszej aktorki (Magdalena Wojtacha w roli Ciotki Mabel) i dla najlepszego aktora dyplomu (Darian Wiesner w roli Iluzjonisty Johnn’ego).

Czas trwania: 1 h 15'

Spektakl jest pokazywany jako jeden z sześciu gościnnych na Scenie w Galerii podczas przeglądu TU i TERAZ realizowanego przez Teatr Śląski w styczniu i lutym 2017.Polecamy też kupno 1 łączonego biletu w cenie 45 zł, który umożliwa wejście na 3 inne wybrane spektakle przeglądu dla 1 osoby.


MUSIC WRITTEN AND COMPOSED BY MARTYN JAQUES, © AND(p) MISERY GUTS, LONDON.


Partnerzy:

Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZANagrodzone Spektakl Muzyczny Wydarzenie Gościnne