Logo


Open Chopin


MUZYCZNE

Open Chopin
Duża Scena

[PO]    15.12   |  19.00
Bilety:
-
-
UDZIAŁ BIORĄ

Michał Chorosiński / Rafał Kronenberger  Chopin 
Aneta Todorczuk-Perchuć George Sand
Maja Hirsch Apolonia
Sebastian Cybulski / Mateusz Znaniecki Kuba
Honorata Witańska Kornelia
Tomasz Dedek Albert
Daria Jakubik, Natalia Wilk, Mikołaj Prynkiewicz, Jakub Sokołowski tancerze

realizatorzy
Paweł Jodłowski producent / Project London
Mariusz Muskietorz producent / Project London
Robert Talarczyk reżyseria
Wojciech Saramonowicz, Radosław Paczocha scenariusz
Marcin Macuk kompozytor
Jacek „Budyń” Szymkiewicz teksty piosenek

ŚCIEŻKA SZTUKIOPEN CHOPIN

Czy byłby celebrytą? Jak radziłby sobie z mediami społecznościowymi i telewizją? Czy prowadziłby bloga? Za sprawą polskich genetyków geniusz muzyki poważnej Fryderyk Chopin ożywa i musi sobie poradzić w XXI wieku. By połączyć wielkiego kompozytora i popkulturę trzeba było brytyjskiego poczucia humoru. „Open Chopin” jest projektem przygotowanym przez londyńskich młodych producentów, którzy z ironią i lekkością podeszli do naszego narodowego mitu. 

Muzykę do przedstawienia muzycznego skomponował Marcin Macuk, znany ze współpracy z Kasią Nosowską oraz zespołem Hey. Słowa do wszystkich utworów w spektaklu napisał Jacek „Budyń” Szymkiewicz, członek zespołu Pogodno oraz Babu Król. Za scenariusz odpowiedzialny jest Wojciech Saramonowicz, współtwórca słynnych „Testosteronu” i „Lejdis”. W projekcie udział wzięli znani aktorzy przede wszystkim z warszawskich scen. 

Spektaklowi towarzyszą specjalnie przygotowane teledyski oraz wydawnictwo płytowe. Po spektaklach można zakupić CD, na którym znalazło się kilkanaście utworów z przedstawienia „Open Chopin”. Wśród nagrań słuchacze odnajdą m.in. brzmienia w estetyce gospel rock, funky czy rap. W studiu nagrań aktorom towarzyszył Owen Oldroyd, aktor znany z londyńskich produkcji musicalowych (wystąpił m.in. w takich tytułach jak „Blood Brothers” czy „Mamma Mia”), współpracujący także z radiem i telewizją BBC. 

Produkcja: Project London. 

 Spektakl Muzyczny Wydarzenie GościnneKOMENTARZ MEDIÓW

Ogląda się to wyjątkowo przyjemnie, ponieważ „Open Chopin” oddziałuje na wszystkie zmysły. W bardzo dyskretny sposób uczy też historii. Na sali podczas pokazu przedpremierowego siedziało dużo młodzieży i bawili się pysznie.

Portal „Niekulturalny.com.pl”