Logo
R. GÓRSKI
W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem – poranek


Premiera
17.06.2016

Duża Scena
2 h

Bilety normalne:
15 – 45 zł

Bilety ulgowe:
15 – 35 zł


SPEKTAKL

ZZA KULIS

WIDEO


REALIZATORZY

Robert Górski scenariusz na motywach powieści Juliusza Verne'a oraz teksty piosenek
Robert Talarczyk reżyseria
Ilona Binarsch scenografia i kostiumy
Jakub Lewandowski choreografia
Chłopcy Kontra Basia (Barbara Derlak, Marcin Nenko, Tomasz Waldowski,  Mateusz Modrzejewski) muzyka
Maria Machowska kompozycja i realizacja światła
Mikołaj Lichtański, Marcin Łyczkowski, Paweł Szymkowiak realizacja dźwięku
Marcin Müller realizacja video
Dagmara Habryka-Białas inspicjent
Katarzyna Dudek sufler
Małgorzata Długowska–Błach producent wykonawczy
Krzysztof Lisiak dokumentacja fotograficzna


OBSADA

Mateusz Znaniecki Fileas Fogg
Bartłomiej Błaszczyński Passepartout
Dariusz Chojnacki / Wiesław Kupczak Inspektor Fix
Aleksandra Sikorska Auda
Andrzej Dopierała Ralph
Andrzej Warcaba Flanagan
Zbigniew Wróbel Stuart
Grażyna Bułka Bunsby
Dorota Chaniecka Pomocnik–Dziewczyna
Anna Wesołowska Kapitan Speedy
Wiesław Kupczak / Michał Rolnicki Sędzia
Marcin Szaforz Proctor
Arkadiusz Machel Policjant
Marek Rachoń Konduktor
Antoni Gryzik Hindus
Michał Piotrowski Pars
Muzycy: Barbara Derlak/Agnieszka Derlak (śpiew, instrumenty klawiszowe), Marcin Nenko (gitara klasyczna i basowa), Mateusz Modrzejewski/Miłosz Berdzik (perkusja)ŚCIEŻKA SZTUKI

W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA. TAM I Z POWROTEM – PORANEK

Na motywach powieści Juliusza Verne'a

Teatr przygody! Zabieramy was w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia. Postanowiliśmy się założyć z publicznością, że jest to możliwe w teatrze i zajmie nam troszkę ponad 100 minut. Fileas Fogg, pewien dżentelmen z Londynu, zakłada się z kolegami, że przemierzy świat dookoła w 80 dni. W kultowej książce Juliusza Verne’a zaczytują się do dzisiaj i nastolatkowie, i dorośli. Dowcipną adaptację powieści dla naszych aktorów przygotował Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. W widowisku, które reżyseruje Robert Talarczyk, udział bierze kilkunastu artystów, a do współpracy przy tym muzycznym spektaklu z piosenkami reżyser zaprosił m.in. jazzowo-folkowy zespół Chłopcy Kontra Basia. Premiera „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” to ostatni tytuł naszego sezonu „Klasyka”.

Polecane dla widzów w wieku 7-107 lat.

Chcieliśmy w szczególności podziękować następującym firmom, które pomogły nam podczas produkcji przedstawienia:
Śląskie Wesołe Miasteczko
ADMAR
DLK Sp. Z o.o.

 


Komediowe Klasyka Spektakl Muzyczny Dla Młodego WidzaMEDIA O SPEKTAKLU

Niezaprzeczalnie prym wiedzie trójka aktorów Teatru Śląskiego: Mateusz Znaniecki, Bartłomiej Błaszczyński i Dariusz Chojnacki. Ten pierwszy wciela się w brytyjskiego dżentelmena Fileasa Fogga, drugi gra szalonego francuskiego służącego Passepartout, a trzeci jest nadpobudliwym inspektorem Fixem skrzyżowany na poły z... psem! Panowie znakomicie odgrywają swoje role, prześcigając się w kolejnych zabawnych gagach.

„Gazeta Wyborcza"
 

Co do łobsady to sóm tukej dwa gwiazdory, kiery błyszczóm i dowajóm na scynie ze siebie wszysko. Bartłómiej Błaszczyński jako Passepartout ywidyntnie wzoruje sie na Górskim (gro i rycy, jak łón), a już to co pocho Dariusz Chojnacki jako inspektor Fix, przełazi ludzkie pojyńcie. Łodstawio jakosi sztywno-wściekło psio pantómima, kiero idyalnie pokozuje czowieka zawziyntego i jak Fix... zafixowanego :)
Szkoda, że idóm wakacje i ta pjykno, kolorowo i wesoło sztuka w nojbliższym czasie niy bydzie u nos grano. Ale we wrześniu na bank poleca na to jeszcze roz. Coś czuja, że Tyatr Ślónski bydzie to groł przez nastympne 25 lot abo i dużij.
Co tukej jeszcze wjyncyj pisać... Hit!

Piotr Drzyzga, Bojkoblog
 

Humor, bogate stroje i wyrazista muzyka to najmocniejsze strony spektaklu. Przeszło dwugodzinna teatralna podróż dookoła świata to doskonała rozrywka dla całych rodzin. W trakcie spektaklu nie sposób się nudzić. Akcja spektaklu jest żywiołowa, a oko cieszą i przykuwające uwagę stroje.
„Dziennik Teatralny"
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

> Złota Maska w kategorii „Najlepszy spektakl dla młodych widzów” dla przedstawienia „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w reż. Roberta Talarczyka

> nominacja do specjalnej Złotej Maski za muzykę i role w spektaklu „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” Roberta Górskiego na motywach powieści Juliusza Verne’a w reżyserii Roberta Talarczyka dla zespołu Chłopcy Kontra BasiaPATRONI I MECENASI PREMIERY