Logo
-
BLACK


Premiera
24.09.2020

Poza siedzibą
40 min

Bilety normalne:
-

Bilety ulgowe:
-


SPEKTAKL

ZZA KULIS

WIDEO


REALIZATORZY

Dream Adoption Society 
Fletcher, Garbaczewski, Jendroska, Jordan, Koza, Kozakiewicz, Mechowicki, Motyka, Orbit, Piotrowski, Stępień, Szostak, Zaskórski
 
collab Close Collective
Koszulińska, Korsak
 


WIĘCEJ

MNIEJOBSADA
WIĘCEJ

MNIEJPLAKAT / PROGRAMŚCIEŻKA SZTUKI

> Dream Adoption Society
BLACK

Link do pokoju VR TUTAJ

Link do transmisji: TU


Martin jest bezrobotny, nie może znaleźć pracy. Snuje się pomiędzy opuszczonymi budynkami. Wraca do domu, który wkrótce będzie musiał sprzedać. Pada deszcz. Kamera podąża za kroplą w chmury, w górne partie atmosfery, żeby spaść z kolejną kroplą gdzieś w przyszłości w oceanie, który zaleje miasta naszej cywilizacji. Sen Martina jest biletem wstepu do tego niezwykłego podwodnego świata. Ty też jesteś bezrobotny? Straciłeś pracę? 

BLACK to dziennik depresji inspirowany powieścią „Germinal” Émila Zoli. Ludzkość w futurystycznym pędzie, zainspirowana hasłem miasto_masa_maszyna, osiągnęła klif Seneki, energetyczny koniec, którego symbolami są węgiel, zamknięta fabryka, cmentarz trudu pokoleń, pracy i potu wylewanego w imię zysku oraz zniszczenia planety.Niezwykły eksperyment Teatru Śląskiego i Krzysztofa Garbaczewskiego wraz z zespołem Dream Adoption Society. Zaprosimy Was do specjalnie zaprojektowanej, wygenerowanej komputerowo, wirtualnej przestrzeni gdzie spotkacie się m.in. z aktorami, reżyserem czy kompozytorem. Każda z osób biorących udział w eksperymencie otrzyma „cyfrowe ciało” w formie awatara, dzięki czemu będzie mogła się poruszać, gestykulować oraz dotykać i przesuwać trójwymiarowe obiekty. 

Finalny efekt będzie dostępny podczas streamingu na żywo (link opublikujemy 24 września!), również w formie uczestnictwa dla osób dysponujących narzędziami VR.

Czym jest Teatr VR na żywo?
W specjalnie zaprojektowanej, wygenerowanej komputerowo, wirtualnej przestrzeni spotykają się aktorzy, reżyser, kompozytor, autor zdjęć filmowych i inne osoby będące częścią ekipy. Każda posiada „cyfrowe ciało” w formie awatara, dzięki czemu może poruszać się, gestykulować oraz dotykać i przesuwać trójwymiarowe obiekty. Dzięki cyberpróbom zespół przygotowuje spektakle, które finalnie transmitowane są na żywo w sieci.

Jak można obejrzeć spektakl?
Operator kamery rejestruje spektakl, będąc również w wirtualnej rzeczywistości. Obraz z jego kamery transmitowany jest na żywo. Informacje gdzie i kiedy możliwe jest podłączenie się do streamingu dostępne będą w dniu spektaklu na facebookowym profilu Dream Adoption Society oraz Teatru Śląskiego, a także w aktualnościach na naszej stronie internetowej.

Jak można obejrzeć spektakl w VR?
Należy mieć zainstalowaną aplikację Steam i program VR Chat. Po założeniu konta na stronie https://www.vrchat.com/ prosimy dodać do znajomych użytkownika Locussolus. Dziesięć minut przed spektaklem prosimy o obecność w VR Chacie, wejście do menu, kliknięcie w zakładkę Social, a potem zdjęcie profilowe użytkownika Locussolus. Wtedy należy wybrać "Request invite" i w ciągu kilku minut zostaną Państwo zaproszeni do świata spektaklu.Internetowy projekt stworzony przez Krzysztofa Garbaczewskiego dla Teatru Śląskiego został przez reżysera nazwany medytacją w wirtualnej rzeczywistości. Całość jest inspirowana powieścią „Germinal” É. Zoli i stanowi artystyczny prolog do premiery scenicznej, która w 2021 roku zostanie pokazana na katowickiej scenie. Garbaczewski wykorzystuje w swojej pracy VR/AR/AI i inne nowe technologie (virtual/augmented reality, artificial inteligence), tworząc eksperymenty z grą na żywo w wirtualnej rzeczywistości. W zaprojektowanej i wygenerowanej komputerowo wirtualnej przestrzeni spotykają się na cyberpróbach aktorzy, reżyser i inni twórcy, których efekt pracy na żywo mogą w finale oglądać użytkownicy w sieci.


pokazy:
24 września, 19.00 – prapremiera 3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door
25 września, 19.00 3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door
26 września, 19.00 3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door
27 września, 19.00 3. Międzynarodowy Festiwal Open The Door
MEDIA O SPEKTAKLU
WIĘCEJ

MNIEJNAGRODY I WYRÓŻNIENIAPOKAZYPATRONI I MECENASI PREMIERY