Logo
T. GRZĄDZIELA ("SPELL")
Staś i Zła Noga


Premiera
14.12.2018

Scena w Malarni
1 h

Bilety normalne:
35 zł

Bilety ulgowe:
25 zł


SPEKTAKL

ZZA KULIS

WIDEO

KUP BILET
[WT]
23.04
| 17.00
[WT]
07.05
| 11.30
[WT]
07.05
| 17.00
> wszystkie terminy


REALIZATORZY

Katarzyna Błaszczyńska adaptacja

Bartłomiej Błaszczyński reżyseria

Magdalena Grundwald scenografia, kostiumy i reżyseria światła (KatoDebiut)

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska choreografia

Jakub Adamiak muzyka

Patrycja Hefczyńska muzyka na żywo

 OBSADA

Katarzyna Błaszczyńska Mama

Dawid Kobiela Staś

Michał Rolnicki Zła Noga
 
PLAKAT / PROGRAMŚCIEŻKA SZTUKI

STAŚ I ZŁA NOGA

Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak potoczą się ich historie?

Spektakl nie tylko dla młodego widza.


Spektakl na podstawie komiksu Tomasza SPELLA Grządzieli „Przygody Stasia i Złej Nogi”.
Koprodukcja ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.


Działania edukacyjno-terapeutyczne towarzyszące spektaklowi przygotowano we współpracy z Fundacją Iskierka. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę kooperację: Joli Czernickiej – Siweckiej (Prezes Fundacji Iskierka), Marioli Czernohorskiej (Dyrektor Operacyjna), Anecie Klimek – Jędryce, Aleksandrze Kalecie – Żmudzie, Grażynie Siweckiej i Magdzie Stajno.


Spektaklowi towarzyszą warsztaty dedykowane zorganizowanym grupom szkolnym. Ich celem jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i działań teatralnych związanych z tematem i problematyką przedstawienia. Warsztaty prowadzone są przez Annę Nowak – instruktorkę teatralną, animatorkę kultury, arteterapeutkę i edukatorkę Teatru Lalki i Aktora ATENEUM.

Nauczycieli i opiekunów zainteresowanych warsztatami prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza.


fot. Okładka komiksu „Staś i zła noga" wydawnictwa Kultura Gniewu 

Fragment komiksu "Staś i zła noga" autorstwa Tomasza "Spella" Grządzieli / Wydawnictwo Kultura Gniewu


KOPRODUCENT


PARTNERZY


Partnerami premiery są Fundacja Iskierka i Fundacja Teatru Śląskiego WYPIAŃSKISpektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Sztuka Współczesna Dla Młodego Widza PrapremieraPATRONI I MECENASI PREMIERY

PATRONI MEDIALNI