Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.01.16

Kto za tym stoi? Marlena Bełdzikowska i Witold Jurewicz

Prezentujemy sylwetki twórców spektaklu „Wiele Demonów" (premiera 19 stycznia 2019)

WIĘCEJ

Marlena Bełdzikowska I Witold Jurewicz | choreografia

Marlena Bełdzikowska

Choreograf, pedagog tańca, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, magister sztuki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi Wydziału Wokalno -Aktorskiego o specjalności Choreografia i techniki tańca. Od kilku lat współpracuje z Teatrem Tańca ALTER, jako instruktor tańca i choreograf, oraz organizując projekty taneczne w Polsce. Współorganizator i kierownik Kursu Instruktorskiego Tańca Nowoczesnego – Formy Uliczne w Poznaniu ( 2014 -2015 ). Wykładowca na Kwalifikacyjnym Kursie Instruktorskim Tańca Współczesnego w Rzeszowie ( 2015-2016.). Organizator i współtwórca festiwali tańca : “Drawskich Prezentacji Tańca ( 2016 ), oraz “Prezentacji Tańca LABIRYNT” ( 2018 ). Współtwórca ruchu scenicznego i choreografii w teatrach dramatycznych i muzycznych w Polsce m.in. w takich spektaklach jak “Pan Tadeusz” reż. Rafał Matusz, “Mistrz i Małgorzta” reż. Gabriel Gietzky, “Haifa Hotel” reż. Jacek Głomb, “Moralność Pani Dulskiej”i “Goodbye Alabama” reż. Giovanny Castellanos, “Babcia mówi pa pa” reż. Agata Biziuk i wielu innych.
Jako aktorka – tancerka występowała między innymi w projekcie Zemsta jest kobietą” reż. Paweł Kamza, oraz w Festiwalu Era SCHAEFFERA reż. Maciej Sobociński. Twórca jako reżyser i choreograf spektakli : „Spotkania”, „AMMA”, “Przed Jutrem”. Choreograf spektakli „VINUM” reż. Piotr Tetlak, “Bajka o Kopciuszku co za dużo ciuchów miała” reż. Witold Jurewicz, „Pociąg Czasu” reż. Przemysław Prasnowski. Wraz z Witoldem Jurewiczem współtworzyła chorografie w spektaklach, m.in. “Symfonia życia” w projekcie Lato w Teatrze oraz w multimedialnym projekcie mappingu dla firmy Tving Stage Design, czy musicalu “Tajemnica Tomka Sawyera”.

Witold Jurewicz

Choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu, prowadzi kursy i warsztaty w całej Polsce i za granicą. Współpracuje z wieloma teatrami dramatycznymi, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Ma na koncie ponad sto spektakli z takimi reżyserami, jak m.in. Giovanny Castellanos, Gabriel Gietzky, Paweł Kamza, Rafał Matusz, Lech Raczak, Agata Duda-Gracz, Maciej Sobociński. Z Jackiem Głombem stworzył ostatnio takie przedstawienia, jak m.in. Czarny ogród (2015), Car Samozwaniec, czyli polskie na Moskwie gody (2015) oraz Stilon – najlepszy ze światów (2016), Biesy (2017). Laureat nagród i wyróżnień, ostatnio za choreografię do spektaklu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy Car Samozwaniec, czyli polskie na Moskwie gody (reż. J. Głomb, 2015) w I Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
Od dwóch lat nad ruchem scenicznym do spektakli pracuje razem z Marleną Bełdzikowską.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.01.15

UWAGA! Kolejne zmiany w repertuarze Teatru Śląskiego

Repertuar w okresie żałoby narodowej - nowe terminy

WIĘCEJ

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją Prezydenta RP o ustanowieniu żałoby narodowej od godziny 17.00 18 stycznia do 19.00 19 stycznia wprowadzamy następujące zmiany w repertuarze Teatru Śląskiego :

18 stycznia: 
> spektakl STAŚ I ZŁA NOGA odbędzie się o godzinie 16.00 (nie zaś, jak zaplanowano, o godzinie 17.00). Po spektaklu odbędą się warsztaty komiksowe (start o 17.20).
19 stycznia: 
> spektakl STAŚ I ZŁA NOGA zaplanowany na godzinę 17.00 pozostaje ODWOŁANY
> spektakl WĄTPLIWOŚĆ zostanie wystawiony o godzinie 19.00
> premiera spektaklu WIELE DEMONÓW w reżyserii Jacka Głomba odbędzie się, jak pierwotnie zaplanowano, 19 stycznia o godzinie 19.00

Osoby posiadające już bilety na odwołane pokazy lub które nie mogą uczestniczyć w pokazach w zmienionych datach, prosimy o zgłoszenie się do kasy teatru, w celu otrzymania zwrotu wartości biletu lub zamiany na inny termin.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.01.15

Kto za tym stoi? Katarzyna Knychalska

Prezentujemy sylwetki twórców spektaklu „Wiele Demonów" (premiera 19 stycznia 2019)

WIĘCEJ

Tradycyjnie przedstawiamy państwu sylwetki twórców zbliżającej się premiery. Kto odpowiada za kształt spektaklu w warstwie tekstowej, muzycznej, ruchowej czy wizualnej?

Katarzyna Knychalska | adaptacja

Dramatopisarka, teatrolożka, prezeska Fundacji Teatr Nie-Taki, redaktorka naczelna kwartalnika „Nietak!t” i portalu Teatralny.pl, pomysłodawczyni i organizatorka The Best Off – Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego. W Teatrze Modrzejewskiej pełni funkcję konsultanta programowego. Na scenie zadebiutowała w 2014 roku tekstem „Moja Bośnia”, (reż. J. Głomb), za którym pojawiły się między innymi „Stilon – najlepszy ze światów” (reż. J. Głomb, 2016, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim), adaptacja powieści Jerzego Pilcha „Wiele demonów”, wystawiona w Teatrze Dramatycznym im. I. Czawczawadzego w Batumi (Gruzja), także w reżyserii J. Głomba (2016), a wreszcie „2.0.4.5. Miniopera metafizyczna” łódzkiego Teatru Chorea (2018), do której scenariusz napisała wraz z Tomaszem Rodowiczem.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.01.10

Podsumowania, plany i nadchodzące premiery

Pierwsza konferencja prasowa w 2019 roku za nami

WIĘCEJ

Za nami pierwsza w tym roku konferencja prasowa. Zgromadzonym we foyer dziennikarzom opowiadaliśmy o sukcesach zeszłego roku oraz bliższych i dalszych planach. Zaczęliśmy zeszłorocznych od nagród i nominacji, bardzo wysokiej frekwencji, nowych projektów (m.in. Międzynarodowy Festiwal Open The Door) i ważnych społecznie tematów, które pojawiały się w 2018 roku i trafiały do naszych widzów. Podzieliliśmy się też naszymi planami repertuarowymi na nadchodzący, jak zwykle intensywny rok: 8 lutego zaprosimy na prapremierę spektaklu „Inteligenci” w reżyserii Roberta Talarczyka, 2 marca odbędzie się premiera „Przełamując fale” w reżyserii Agnieszki Lipiec – Wróblewskiej, na podstawie filmowego arcydzieła Larsa von Triera. 5 kwietnia na Scenie Kameralnej teatralna adaptacja filmy Romana Polańskiego „Dziecka Rosemary” w reżyserii Wojciecha Farugi.7 czerwca wracamy na dużą scenę spektaklem Wiktora Rubina o Kurcie Gerronie.

Przede wszystkim jednak o zbliżającej się premierze spektaklu "Wiele Demonów" opowiadał reżyser Jacek Głomb oraz odpowiadająca za scenografię i kostiumy Małgorzata Bulanda. 

Fot. P. Jendroska


MNIEJ