Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.07.05

Palmy na Placu Teatralnym

Przed teatrem w donicach pojawiły się dwie okazałe palmy

WIĘCEJ

Są i u nas! Zainspirowani plakatem do ostatniego naszego czerwcowego spektaklu „Kurt Gerron. Führer daje miasto Żydom” zamarzył nam się palmowy, letni, rajski gaj przed Dużą Sceną – oczywiście to nie było możliwe, ale namiastkę wizji udało się zrealizować, i od lipca w dwóch donicach obok schodów i wejścia głównego pojawiły się okazałe palmy (odmiana królewska). Od teraz będą widzom obwieszczać lato – my zaś obiecujemy, że zadbamy o nie w okresie zimowym, by w kolejnych sezonach rosły przed naszą siedzibą.

a to plakat, który był inspiracją:


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.07.01

Katarzyna Błaszczyńska z nagrodą za "oryginalne prace scenariuszowo-dramaturgiczne"

Autorka scenariusza spektaklu "Staś i Zła Noga" wyróżniona na 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

WIĘCEJ

Katarzyna Błaszczyńska – aktorka naszego teatru, dramaturżka, otrzymała nagrodę na 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za "oryginalne prace scenariuszowo-dramaturgiczne" w spektaklach: „Staś i Zła Noga” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego oraz „Krawcowa” w reżyserii Beaty Zawiślak i Anny Kandziory zrealizowanym w Teatr Gry i Ludzie.

Wyróżenie to przyznała Komisja Artystyczna, która wybiera finałowe spektakle. W tym roku w jej składzie znaleźli się: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Zuzanna Berendt, Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski i Sandra Szwarc.

Fo. M. Markiewicz


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.06.25

20 września ruszy 2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Open The Door!

Zapraszamy artystki i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności na laboratoria tańca współczesnego

WIĘCEJ

Już wiemy! Druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Open The Door odbędzie się między 20 a 29 września 2019 r. w Katowicach!

W programie spektakle z całej Europy, przedstawienia plenerowe, artyści cyrkowi, warsztaty i czytania. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach tańca współczesnego, które między 9 sierpnia a 13 października odbywać się będą w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Jednym z prowadzących jest Marc Brew, którego wyjątkowy spektakl „For Now, I Am" zobaczymy na tegorocznej edycji Festiwalu.

 

OGŁOSZENIE O NABORZE NA LABORATORIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic

Łatwy tekst [pobierz] [Easy to read sign]

Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają do udziału w 3 stacjonarnych laboratoriach tańca współczesnego  skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności. Laboratoria są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu „Europe Beyond Access” realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Każde z laboratoriów to trwające 3 dni warsztaty umożliwiające artystom i artystkom pogłębienie własnej praktyki ruchowej i umiejętności pracy z partnerem. Będą okazją do badania i budowania własnych słowników ruchowych.

Uczestnicy mają zapewniony nieodpłatnie nocleg i wyżywienie. Samodzielnie pokrywają jedynie koszty podróży.

Wybrani artyści zostaną zaproszeni do udziału w laboratoriach w Holandii organizowanych we współpracy z Holland Dance Festival.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Harmonogram :

9-11 sierpnia 2019 – Lab #1  
Prowadzenie: Justyna Duda, Ewa Sobiak (język polski)
Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom
W wyniku tego laboratorium wybrany zostanie duet. Duet ten pojedzie w dniach 29 września - 5 października  2019 na międzynarodowe laboratorium do Maastricht organizowane przy festiwalu Dutch Dance Days.

 

23-25 września 2019 – Lab #2 
Prowadzenie: Marc Brew (język angielski)
Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom
Laboratorium organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open The Door.
W wyniku tych warsztatów troje artystów wybranych spośród uczestników laboratorium pojedzie na dwutygodniową rezydencję odbywającą się w dniach 15-29 listopada 2019 w ramach DanceAble Symposium do Hagi.

 

11-13 października 2019 – Lab #3
Prowadzenie: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (język polski)
Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom
Podsumowanie poprzednich sesji laboratoryjnych. Upowszechnianie doświadczeń uczestniczek i uczestników międzynarodowego laboratorium w Maastricht.
Istnieje możliwość zgłoszenia się jedynie na wybrane laboratoria. Ale zachęcamy do zgłoszeń na wszystkie 3 laboratoria razem.


Jakie są opłaty związane z udziałem w laboratoriach?

Udział w laboratoriach w Polsce jest nieodpłatny - organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu i wyżywienia. Uczestnicy samodzielnie pokrywają jedynie koszty dojazdu na miejsce.
Udział w zagranicznych laboratoriach w Maastricht i w Hadze jest nieodpłatny - organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu, wyżywienia i podróży).

Kogo zapraszamy do udziału w laboratoriach?

Artystki i artystów tworzących w obszarze tańca (tancerzy, twórców tańca, choreografów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności).
Laboratorium jest otwarte dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, które są zainteresowane odkrywaniem nowych form ruchu i relacji z własnym ciałem i z innymi.

Minimalny wiek: 18 lat
Maksymalna liczba osób w grupie: do 15 osób

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą dla uczestnictwa, zapewniamy dostępność miejsca, w którym odbędzie się laboratorium, i rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby udostępniona zostanie dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

Za pomocą formularza zbieramy następujące informacje, które posłużą do rekrutacji uczestników:
> Twoje doświadczenie w obszarze tańca: jako tancerza, studenta  tańca, tancerza amatora, widza; (Wiemy, że niepełnosprawni tancerze mają mniej możliwości do zdobywania doświadczenia, więc rozważymy to kryterium w bardzo szerokim znaczeniu tego terminu)
> Twoja motywacja do wzięcia udziału w laboratoriach;
> Twoje możliwości zastosowania wiedzy zdobytej w laboratorium i dzielenia się nią w lokalnym środowisku artystycznym.

Aby wziąć udział w warsztacie, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

TERMIN KOŃCOWY ZGŁOSZEŃ:  8 lipca 2019 roku
Wyniki naboru ogłosimy najpóźniej 12 lipca 2019 roku.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu lub złożeniu wniosku, skontaktuj się z:
Karolina Dziełak-Żakowska
Mail: karolina.zakowska@imit.org.pl
Tel: 22 829 20 05


UBEZPIECZENIE

Uczestnicy laboratoriów tańca współczesnego pt. „Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic” zobowiązują się samodzielnie zapewnić sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Instytut nie ubezpiecza uczestników w tym zakresie oraz nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki ani kontuzje, które nastąpią bez winy prowadzącego zajęcia lub osób z ramienia Instytutu.


Organizatorzy:Instytut Muzyki i Tańca, British Council

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr ROZBARK, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Muzeum Śląskie, Międzynarodowy Festiwal Open The Door

Patron medialny: TVP Kultura


Warsztaty są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu „Europe Beyond Access” realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Projekt odbywa się w ramach Programu „Teatr-Taniec-Niepełnosprawność”  realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.


Koproducentem Festiwalu jest Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego

 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.06.24

Kasy biletowe w okresie wakacyjnym

Jak nabyć bilety na sezon 2019/2020?

WIĘCEJ

W czasie przerwy wakacyjnej kasa biletowa będzie nieczynna do 19 sierpnia włącznie. Od 20 do 31 sierpnia 2019 roku kasa biletowa czynna będzie od wtorku do soboty w godzinach od 13.00 do 18.00 z przerwą od 14.00 do 14.30. Aby nabyć bilety na pokazy w sezonie 2019/2020 należy dokonać zakupu online (tutaj!). Rezerwacje i wymiana biletów będą możliwe od 20 sierpnia.

Fot. Pixabay 


MNIEJ