Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.06.22

Prapremiera "Pandemonów" Artura Pałygi

Pierwsza internetowa produkcja Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Przed nami premiera pierwszej produkcji Teatru Śląskiego, której premiera i pokazy odbędą się wyłącznie w Internecie. „Pandemony” Artura Pałygi to dowcipna i poetycka obserwacja ludzi poddanych długotrwałej izolacji. Przedstawia losy mieszkańców pewnej planety, którzy wskutek globalnej epidemii zostają od siebie odizolowani i pozostawieni na pastwę telewizji, internetu i najbliższej rodziny. Ta nieoczekiwana i bezprecedensowa sytuacja zmusza ich do zadania sobie wielu fundamentalnych pytań, na przykład:
Czy zostali poddani wielkiemu społecznemu eksperymentowi, za którym stoją obce cywilizacje?
Czy to wszystko dzieje się naprawdę? ?
Czy istnieje jeszcze jakiś świat „na zewnątrz”?
Jak zdalnie wykonać leczenie kanałowe?
I czy to przypadkiem nie jest idealny moment, żeby kupić sobie teleskop?
W międzyczasie spiskują, przejmują władzę nad światem, grają w swoich ulubionych filmach i weryfikują rodzinne relacje.

W filmie występują aktorzy i aktorki Teatru Śląskiego a za produkcję odpowiada kolektyw artystyczny POLEKU.

Prapremiera odbędzie się 26 czerwca o godzinie 19.00 na kanale YouTube Teatru Śląskiego. Link do pokazu będzie dostępny na stronie spektaklu.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.22

Wakacyjna przerwa w działaniu kasy teatru

WIĘCEJ

Rozpoczynamy wakacyjną przerwę. Od dzisiaj, do 2 sierpnia kasa Teatru Śląskiego będzie nieczynna. Bilety można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów (tel. 32 258 89 67 lub 32 258 72 51 wew. 236). Wkrótce ruszy również internetowy system sprzedaży biletów.

Kasa wróci do działania od 3 sierpnia kasa będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 19.00 (przerwa 13.00-14.00). W niedzielę i święta kasa będzie czynna na dwie godziny przed spektaklem.


Zachęcamy do zapoznania się z naszym repertuarem już teraz. Wracamy na scenę 19 sierpnia. Warto pospieszyć się z decyzją – ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc na widowni będzie ograniczona.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.10

„Piątki za piątki"

Ważna informacja dla posiadaczy biletów na odwołaną „Wątpliwość” z 11 marca 2020

WIĘCEJ

Drodzy Widzowie,
Ci, którzy z akcji „Piątki za piątki” wciąż mają bilet na spektakl „Wątpliwość” (miał być grany 11 marca) proszeni są o kontakt z Biurem Obsługi Widzów – tel. 32 2599360. Nasi pracownicy chętnym zaproponują w zamian miejsce na inny grany przez nas spektakl po wakacyjnej przerwie. Do usłyszenia! Nowe terminy można ustalać z pracownikami BOW do końca czerwca 2020.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.09

„Sztukowanie" wraca we wrześniu!

Nowe terminy zajęć dla seniorów

WIĘCEJ

Cieszące się ogromną popularnością zajęcia z historii sztuki, które realizujemy we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Katowicach wracają na afisz. Ze względu na zmiany związane z działalnością artystyczną w czasie pandemii będziemy spotykać się na nowych zasadach.

W nowym sezonie na spotkania zapraszamy w poniedziałki o godzinie 11.00 na Scenę w Galerii. Najbliższe terminy:

7 września – Rembrandt. Tajemnica doskonałej obserwacji

5 października – Rafael Santi. Między ziemią a niebem

Co się zmieni?

Zajęcia będą prowadzone w PONIEDZIAŁKI o godzinie 11.00, a nie jak wcześniej we wtorki. O szczegółowych zasadach uczestnictwa i nowym regulaminie przebywania na widowni (m.in. o obowiązku noszenia maseczki itp.) poinformujemy po 15 sierpnia.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, wprowadzamy LIMIT MIEJSC – na każde zajęcia zapraszamy maksymalnie 70 OSÓB.

Ceny biletów pozostają bez zmian – kosztują 1 zł i są dostępne w kasie Teatru Śląskiego.

WAŻNE: bilety zakupione na zajęcia, które miały się odbyć 17 marca, 7 kwietnia, 19 maja i 16 czerwca, tracą ważność – można je zwrócić w kasie Teatru. Na zajęcia we wrześniu i październiku należy kupić nowy bilet. Do zobaczenia!


MNIEJ