Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.04.18

Artur Pałyga jurorem festiwalu „Kontrapunkt”

Od dziś w Szczecinie można oglądać spektakle w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form, które ocenia m.in. nasz dramaturg

WIĘCEJ

Trwa jeden z najstarszych polskich festiwali teatralnych. To już 51. edycja Przeglądu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”, w którym spektakle z całej Europy rywalizują o Grand Prix (nagroda publiczności) oraz nagrodę przyznawaną przez jury. W tym roku w międzynarodowym gronie jurorów (m.in. Anja Quickert, dyrektorka Internationale Heiner Müller Gesellschaft czy Tomasz Kireńczuk, kierownik programowy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog” we Wrocławiu) zasiada dramaturg Teatru Śląskiego, Artur Pałyga. Zwycięzców przeglądu poznamy w najbliższą niedzielę.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.04.16

Alojzy Lysko z nagrodą za reportaż „Opowieść górnośląska”

Wyłoniono zwycięską z ponad 50 prac nadesłanych na V Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek

WIĘCEJ

Wczoraj w naszym teatrze odbyła się gala finałowa V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Oceniane były prace, które powstały w 2015 roku – kapituła (w której skład wchodzili m.in. Robert Talarczyk, Kamil Durczok, Wiesław Banyś czy Wojciech Saługa) oceniała ponad 50 nadesłanych prac. Nagrodę Grand Prix zdobył Alojzy Lysko za reportaż „Opowieść górnośląska” opublikowany na łamach „Dziennika Zachodniego” i „Śląska”. Po raz pierwszy zwyciężył tekst napisany w gwarze śląskiej.

 

Zwycięzcy oraz wszystkim finalistom konkursu gratulujemy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.04.15

„Cinema!” po raz ostatni w sezonie

Już jutro i pojutrze ostatnie pokazy naszej polsko-włoskiej koprodukcji!

WIĘCEJ

Kino obywało się bez słów przez dwie, trzy dekady. A jak wyglądałby niemy spektakl w teatrze? Estetyka z początków kina, filmowe gagi i niezwykłe sceniczne efekty kadrowania obrazu (ponad 50 zmian zastawek w godzinnym spektaklu). Magia ekranu przeniesiona na teatralne deski. Tego się nie da opisać słowami – to trzeba zobaczyć na żywo!

 

Zwłaszcza, że przed nami już ostatnie pokazy polsko-włoskiej koprodukcji „Cinema!”, którą w naszym teatrze wyreżyserował Beppe Navello. Tych, którzy chcieliby zobaczyć efekty międzynarodowej współpracy zapraszamy w ten weekend, 16 i 17 kwietnia, o godz. 19.00 na Dużą Scenę. Ciao!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.04.14

„Elling” po raz ostatni w sezonie. Promocja dla przyjaciół!

Drugi bilet za 1 zł na ostatnie przed wakacjami pokazy pierwszego spektaklu zrealizowanego w projekcie KatoDebiut

WIĘCEJ

Czy poradzą sobie w zderzeniu z rzeczywistością, z podejmowaniem decyzji i codziennymi wyborami? Kto odbędzie pierwszą wyprawę do sklepu? Jak będzie wyglądać rozmowa telefoniczna z kimś obcym? Co się stanie, kiedy na horyzoncie pojawi się kobieta? Dwóch przyjaciół, którzy pół życia mają już za sobą: Elling i Kjell Bjarne. Do tej pory dzielili pokój w zakładzie dla chorych psychicznie. Dziś, w nowym mieszkaniu, mają szansę zacząć nowe życie…

 

We wtorek i środę (19, 20 kwietnia, godz. 19.30) po raz ostatni w tym sezonie na naszej Scenie w Malarni zagoszczą przyjaciele ze spektaklu „Elling” zrealizowanego przez Michała Wawrzeckiego w ramach pierwszej edycji KatoDebiutu. Ich przygodom towarzyszy muzyka skomponowana przez duet The Dumplings.

 

Z tej okazji mamy dla Was specjalną ofertę cenową – tę opowieść o dwóch przyjaciołach najlepiej obejrzeć z… przyjaciółką bądź przyjacielem! Dlatego do każdego biletu na spektakl „Elling” możecie dokupić drugi za złotówkę.

 

Spieszcie się – zostały już ostatnie miejsca. Do zobaczenia na widowni!


MNIEJ