Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2021.01.22

Himalaje wracają na afisz!

Rejestracja spektaklu dostępna bezpłatnie w niedzielę 24 stycznia

WIĘCEJ

Nie milkną rozmowy o pierwszym zimowym zdobyciu K2 w styczniu 2021. Znów cały świat zwrócił oczy ku himalaistom zdobywającym najwyższe szczyty. Przypomnijmy, że urodzony w Katowicach Jerzy Kukuczka stanął na szczycie K2 wraz z Tadeuszem Piotrowskim  8 lipca 1986 r.  Spośród czternastu szczytów ośmiotysięcznych, stanowiących Koronę Himalajów, Kukuczka na dziesięć wszedł nowymi drogami, cztery szczyty zdobył jako pierwszy zimą, trzynaście bez tlenu, siedem w stylu alpejskim, a jeden samotnie. Wszystkie szczyty zdobył w czasie o połowę krótszym niż jego poprzednik – Reinhold Messner. Wróćmy do jego opowieści i do opowieści o nim...

W niedzielę 24 stycznia zostawiamy Wam dostęp do rejestracji spektaklu "Himalaje". Video będzie aktywne całą niedzielę od godziny 9.00 rano do 9.00 rano w poniedziałek.

fot. Fundacja Wielki Człowiek


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2021.01.21

Zmiana jednego tytułu w programie Katowickiego Karnawału Komedii

Spektakl "Lotto" nie odbędzie się, w zamian na afiszu "Powrót Tamary"

WIĘCEJ

Drodzy Widzowie, z powodów niezależnych od organizatora Katowickiego Karnawału Komedii zmuszeni jesteśmy do zmiany w programie festiwalu. Zaplanowana na 3 lutego 2021 r. transmisja spektaklu "Lotto" z Teatru Gudejko z Warszawy nie odbędzie się. Tego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl "Powrót Tamary" w reż. Cezarego Tomaszewskiego z Teatru Studio z Warszawy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2021.01.20

Znamy kandydatów do pierwszej nagrody im. Kazimierza Kutza

Gala i wręczenie nagrody na naszej scenie 16 lutego 2021

WIĘCEJ

Bardzo nam zależało, by pamięć o Kazimierzu Kutzu miała swój stały, materialny wymiar. Dzięki życzliwym partnerom i ludziom udało się wraz z Miastem Katowice oraz Uniwersytetem Śląskim stworzyć wyjątkowe wydarzenie, jakim jest cyklicznie wręczanie nagrody im. Kazimierza Kutza.
Nagroda ma na celu uhonorowanie twórcy za wybitne dokonania artystyczne, które odgrywają istotną rolę w aktualnej debacie publicznej, przyczyniając się do budowania społeczeństwa demokratycznego i tolerancyjnego. Nagroda promuje artystów, którzy łączą działalność artystyczną ze społecznym zaangażowaniem, prezentując postawę bliską patronowi nagrody Kazimierzowi Kutzowi. Fundatorem nagrody (50 tys. zł i statuetka) jest Miasto Katowice.
Możemy już oficjalnie powiadomić Was kto został nominowany do pierwszej nagrody im. Kazimierza Kutza w 2021 roku. Uroczysta gala odbędzie się na naszej Dużej Scenie 16 lutego o 19.00, w dniu urodzin  Kutza. Liczymy, że już z udziałem publiczności, a jeśli nie, to na pewno będziemy transmitować to wydarzenie na żywo. Po gali zagramy dla was "Piątą stronę świata".
 
NOMINOWANI DO NAGRODY:
  • ANNA DYMNA
  • WOJCIECH SMARZOWSKI
  • TADEUSZ SŁAWEK
  • SZCZEPAN TWARDOCH
  • JANOSCH (HORST ECKERT)
 
Członkami kapituły Nagrody im. Kazimierza Kutza są: Iwona Świętochowska-Kutz, prof. Ryszard Koziołek, Ewa Niewiadomska, Olgierd Łukaszewicz, Halina Bieda, prof. Antoni Cygan, Krystyna Doktorowicz, prof. Andrzej Gwóźdź, Jerzy Illg, Aleksandra Klich, Dariusz Kortko, Marcin Krupa, Jacek Siebel, Edyta Sytniewska, Robert Talarczyk, Piotr Zaczkowski

MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2021.01.18

Można kupować wirtualne bilety za pokazy online

Wpłać dowolną kwotę za „wirtualny bilet” i wesprzyj Teatr

WIĘCEJ

Obecnie gramy dla Was online. Dostęp do pokazów na YouTube jest bezpłatny, jednak jeśli możecie i macie ochotę zapłacić za swój „WIRTUALNY BILET”, zróbcie przelew na dowolną kwotę na nasze konto.
Dziękujemy!
 
Numer Konta Teatru Śląskiego:
44 1050 1214 1000 0007 0000 4666
W tytule prosimy o umieszczenie zapisu:
„Darowizna na cele statutowe”.

MNIEJ