Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.07.31

Teatr Śląski w rankingu miesięcznika „Teatr”

Lista najlepszych twórców i wydarzeń teatralnych minionego sezonu

WIĘCEJ

Jak co roku przed nowym sezonem miesięcznik „Teatr” publikuje opinie recenzentów i znawców teatru w specjalnym rankingu. Twórców i wydarzenia sezonu 2019/2020 oceniało w tym grono czternaścioro krytyków teatralnych. Na liście znaleźli się m.in. aktorzy z naszego teatru oraz tytuły, które miały premierę w minionym sezonie:

Kategoria NAJLEPSZA ROLA MĘSKA:
Tomasz Domagała docenia Artura Święsa za rolę główną w „On wrócił” oraz Dariusza Chojnackiego za Wilqa Superbohatera – ta rola znalazła się także w spisie Łukasza Drewniaka oraz Wiesława Kowalskiego.

Kategoria NAJLEPSZA NOWA POLSKA SZTUKA:
Janusz Majcherek oraz Kalina Zalewska wspominają „Inteligentów” Marka Modzelewskiego – prapremierę tego tekstu przygotował na Scenie Kameralnej Robert Talarczyk.

Kategoria NAJLEPSZA REŻYSERIA:
Jolanta Kowalska w tej kategorii wymienia „Koszt życia” według tekstu Martyny Majok w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Prapremiera polska tej sztuki odbyła się w naszym teatrze w minionym roku podczas festiwalu „Open The Door”.

Pełna lista dostępna na stronie teatr-pismo.pl

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.07.23

„Staś i Zła Noga” jako słuchowisko

Premiera słuchowiska już w sierpniu na Wakacyjnym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W Kielcach

WIĘCEJ

Zła Noga i Staś i Mama Stasia wybrali się na wakacje do... radiowego studia! Trwają właśnie intensywne prace nad produkcją słuchowiska na podstawie naszego spektaklu „Staś i Zła Noga” granego w przestrzeni Malarni. Zostaliśmy zaproszeni na kolejną edycję festiwalu organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, gdzie zaplanowano premierę naszego słuchowiska. Naszą teatralną ekipę realizatorów i aktorów wsparł tym razem zespół z Polskiego Radia -  Krzysztof Kiczek, który pracuje nad dźwiękową adaptacją spektaklu i edycją dźwięku oraz Krzysztof Kurek (realizacja nagrań, miks, mastering). W obsadzie niezmiennie: Katarzyna Błaszczyńska, Dawid Kobiela i Michał Rolnicki. Reżyseruje Bartłomiej Błaszczyński a całość produkcji słuchowiska koordynuje Dagmara Gumkowska. Za produkcję słuchowiska odpowiada Teatr Śląski a partnerem jest zaprzyjaźniony Śląski Teatr Lalki i Aktora „ATENEUM” w Katowicach. Słuchowisko będzie po raz pierwszy prezentowane 29 sierpnia w Kielcach, śląską premierę zaplanowaliśmy we wrześniu podczas 3. Międzynarodowego Festiwalu „Open The Door”.

 


 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.07.09

Dziękujemy, że jesteście z nami!

WIĘCEJ

Drodzy widzowie,

dziękujemy Wam serdecznie za nieustanną obecność i wsparcie w trudnym dla teatru czasie. Pomimo wielu ograniczeń, spotykaliśmy się podczas „Teatralnych wieczorynek” i „Klasyki w samo południe”, przeżywaliśmy razem internetową prapremierę „Pandemonów”.

Od sierpnia będziemy mogli znowu wspólnie doświadczać emocji płynących prosto ze sceny. Tymczasem nadal możecie wesprzeć naszą działalność. Wystarczy przelać dowolną kwotę na numer konta Teatru: 44 1050 1214 1000 0007 0000 4666 w tytule wpisując „Darowizna na cele statutowe”.

Dziękujemy Wam za pomoc i do zobaczenia już wkrótce!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.26

„Pandemony” Artura Pałygi od dzisiaj w sieci!

Prapremiera pierwszej internetowej produkcji Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

O godzinie 19.00 na kanale YouTube Teatru Śląskiego rozpocznie się prapremiera „Pandemonów” według tekstu Artura Pałygi, zrealizowana przez Kombinat Artystyczny POLEKU. To pierwsza produkcja Teatru Śląskiego, której premiera i pokazy odbędą się wyłącznie w internecie. Stworzony w pierwszych miesiącach lockdownu tekst to dowcipna i poetycka obserwacja oraz próba odpowiedzi na pytanie, co dzieje się z ludźmi poddanymi długotrwałej izolacji?

Film będzie dostępny bezpłatnie, ale jeśli chcieliby Państwo wesprzeć naszą działalność, wystarczy przelać dowolną kwotę na numer konta Teatru: 44 1050 1214 1000 0007 0000 4666 w tytule wpisując „Darowizna na cele statutowe”.

 


MNIEJ