Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.08.20

Koncert dla Benia

Artyści pożegnają Bernarda Krawczyka podczas koncertu 24 września br.

WIĘCEJ

Grał dla nas ponad 60 lat… W filmach, w telewizji, ale przede wszystkim na teatralnych deskach, z których nie schodził do ostatnich chwil aktywnego zawodowo życia. Jeszcze przed chwilą Bernard Krawczyk świętował z zespołem rolę w „Himalajach” (prapremiera w maju 2018), a publiczność oklaskiwała go wciąż w „Piątej stronie świata”, muzycznym tytule „Wujek.81. Czarna ballada”, przedstawieniu „Conrad” czy kameralnym monodramie „Śmieszny staruszek”. Odszedł niespodziewanie w sierpniu tego roku.

Teraz my zagramy dla niego – by pożegnać Mistrza, wielkiego Aktora i Przyjaciela. Zapraszamy na szczególny wieczór w gronie aktorów i artystów z regionu, którzy będą wspominać Benia, bo tak najczęściej pozwalał się nazywać.

Wieczór poprowadzą Robert Talarczyk (dyrektor Teatru Śląskiego) oraz Ewa Niewiadomska (Polskie Radio Katowice). Bilety kosztują 10 zł.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.08.13

Pogrzeb Bernarda Krawczyka w piątek 17 sierpnia o godz. 10.00

Uroczystości pogrzebowe w panewnickiej bazylice

WIĘCEJ

Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać naszego aktora, Bernarda Krawczyka, informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 17 sierpnia o godzinie 10.00 w panewnickiej bazylice (Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP przy klasztorze Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów, , ul. Panewnicka 76, Katowice-Panewniki).


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.08.12

Żegnamy Bernarda Krawczyka

Z ogromnym bólem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Bernarda Krawczyka (1931-2018), naszego aktora.

WIĘCEJ

Mistrz, nestor, wybitny aktor, legenda śląskiej i polskiej sceny, wielki Ślązak, przyjaciel i ceniony artysta. Z ogromnym bólem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Bernarda Krawczyka (1931-2018), naszego aktora. Mistrz miał na swoim koncie kilkaset ról teatralnych, kilkadziesiąt filmowych, telewizyjnych i tysiące występów estradowych. Swoje 85. urodziny świętował na naszej Scenie Kameralnej monodramem Tadeusza Różewicza „Śmieszny staruszek”, w ostatnim czasie grał ważne role w takich spektaklach jak „Piąta strona świata”, „Wujek.81. Czarna ballada” oraz w najnowszej premierze pt. „Himalaje”.

Debiutował jeszcze podczas nauki w Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim – w listopadzie 1952. W trakcie ponad 60 lat zagrał znaczące role teatralne, telewizyjne i filmowe w sztukach W. Szekspira, W. Gombrowicza, S. Becketta czy S. Mrożka. Za swoje kreacje otrzymał kilka Srebrnych i Złotych Masek. Do pracy zapraszali go dyrektorzy teatrów z Łodzi, Wrocławia i Warszawy, jednak nie zdecydował się na wyjazd. Urodzony w podczęstochowskim Podłężu Szlacheckim, za swoje miejsce na ziemi uważał Śląsk, a nade wszystko Mysłowice, gdzie spędził okupacyjne dzieciństwo i wczesną młodość. Aktor doskonale znany publiczności z ról filmowych, szczególnie z kultowych obrazów Kazimierza Kutza „Sól ziemi czarnej” i „Perła w koronie”. Legenda śląskiego teatru i filmu, aktor nieustannie podejmujący nowe artystyczne wyzwania.

Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17 sierpnia o godz. 10.00 w panewsckiej bazylice w Katowicach.

Wspomnienie w "Dzienniku Zachodnim"
Wspomnienie w "Gazecie Wyborczej"
Wspomnienie w TVP Katowice w programie Aktualności

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.08.07

Kup bilet na nowy sezon

Sprzedaż biletów w okresie wakacyjnym

WIĘCEJ

Kasa biletowa jest zamknięta w okresie wakacyjnym do 14 sierpnia, ale uruchomiliśmy już sprzedaż biletów na sezon 2018/ 2019.

Aby kupić bilety już dziś, skorzystaj z serwisu sprzedaży ONLINE (tylko za pośrednictwem systemu PayU. Brak możliwości płatności przelewem tradycyjnym!).

Aby zarezerwować bilety dzwoń do Biura Obsługi Widza (32 258 89 67 lub

32 258 72 51 wew. 236) w godzinach od 8.00–16.00.

Od 14 sierpnia bilety dostępne będą w kasie naszego Teatru w godzinach 8.00–14.00 i 14.30–18.00

 


MNIEJ