Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.04.17

Zmiany w godzinach pracy magazynu kostiumów

Magazyn nieczynny 19 kwietnia oraz od 29 kwietnia do 5 maja

WIĘCEJ

Szanowni Państwo,
19 kwietnia magazyn kostiumów będzie nieczynny.
W czasie weekendu majowego magazyn będzie nieczynny od 29 kwietnia do 5 maja.
Zapraszamy ponownie 6 maja.

Za utrudnienia przepraszamy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.04.17

Premierowy wieczór

Studenci i nauczyciele na widowni „Dracha”

WIĘCEJ

Studenci i nauczyciele są zawsze u nas mile widziani, dlatego tak lubimy premiery w ich gronie. W kwietniu dyskutowaliśmy długo o „Drachu”. Rozmawialiśmy m.in. o literaturze Twardocha i kłopotach z adaptacją, aktorzy zdradzali kulisy budowania roli, w szczególności Anna Kadulska i Bartłomiej Błaszczyński, którzy grają dwa tytułowe Drachy. Debatę po premierze prowadzili jak zawsze zaprzyjaźnieni z nami Agata Kędzia i Filip Jałowiecki, młodzi redaktorzy z magazynu „Reflektor”.

Kolejna studencka premiera odbędzie się 21 maja po prezentacji najnowszego tytułu Sceny Kameralnej – „Rosemary” w reżyserii Wojtka Farugi i wg tekstu Magdy Fertacz. Zapraszamy!

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.04.17

Rok Powstań Śląskich

Inauguracja cyklu spotkań na Scenie Kamerlanej

WIĘCEJ

Choć Dariusz Pietrucha jest nauczycielem, jego wykłady dalekie są od szkolnych lekcji. Pełne pasji opowiadacz, autor książek i historyk zainaugurował wczoraj cykl wykładów o często zapomnianych faktach z dziejów Powstań Śląskich. Spotkania są częścią wydarzeń, które poprzedzają nasze teatralne przygotowania do sierpniowego plenerowego widowiska. Będzie ono miało miejsce w Piekarach Śląskich tuż przy Kopcu Wyzwolenia, który do dziś jest pamiątką walk powstańców. 

Już dziś zapraszamy na kolejne dwa spotkania na Scenie Kameralnej:

  • 14 maja 17.00 - Pamięć powstań i jej polityczne wykorzystanie
  • 11 czerwca 17.00 - Powstańcze losy
  • Wejściówki w cenie 1 zł.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.04.16

Święci osiedlowi wracają do Czerwionki-Leszczyn

Pokaz spektaklu plenerowego „Żywoty świętych osiedlowych” już w maju!

WIĘCEJ

Niemal rok temu zabytkowe Familoki w Czerwionce-Leszczynach, osiedle patronackie Kopalni Dębieńsko, stały się plenerową sceną Teatru Śląskiego. Z okazji Święta Zabytków Techniki INDUSTRIADA w 2018 roku na podwórku przy ul. Mickiewicza 8 premierę miały „Żywoty świętych osiedlowych” Lidii Amejko w reżyserii Kariny Grabowskiej. W maju tego roku spektakl wraca w tę niezwykłą przestrzeń.

„Żywoty świętych osiedlowych” na podstawie książki Lidii Amejko to spektakl, którego równoprawnymi bohaterami są osiedle i jego mieszkańcy. Osiedle, które zdaje się nie mieć końca ani początku. Jest samoistnym bytem rządzącym się swoimi prawami, którego mieszkańcy są jak trybiki w wielkiej maszynie. Opowiadamy o ich losach, ich zmaganiach z codziennością, o pragnieniu uświęcenia swojego życia, uczynienia go lepszym i ważniejszym, znaczącym. Opowiadamy o ich heroicznej, lecz skazanej na porażkę walce z machiną.
 

Spektakl zagramy 1 maja 2019 o godz. 16.00 i 18.00 na podwórku przy ul. Adama Mickiewicza 8 na terenie
Zabytkowego osiedla Familoki w Czerwionce-Leszczynach. Wstęp bezpłatny.


MNIEJ