Logo

EWA KUTYNIA
WYKSZTAŁCENIE: 

PWSFTViT w Łodzi

 
NAJWAŻNIEJSZE ROLE: 

Julia w „Romeo i Julii” W. Szekspira
(reż. B. Zaczykiewicz, Teatr Śląski)

Luiza w „Intrydze i miłości” F. Schillera 
(reż. K. Babicki, Teatr Śląski)

Ona w „Sinobrodym – nadziei kobiet” D. Loher
(reż. G. Kempinsky, Teatr Śląski)

Sabina w „Push up 1-3. Ostatnie piętro”
R. Schimmelpfenniga
(reż. G. Kempinsky, Teatr Śląski)

Gola w „Skazanym na bluesa” P. Angermana,
J. Kidawy-Błońskiego
(reż. A. Jakubik, Teatr Śląski)
ŚLĄSK TO DLA MNIE…

miejsce zamieszkania i pracy

 


 

O MNIE

W 2001 roku otrzymała nagrodę im. Leokadii Starke dla młodych aktorów, przyznawaną przez katowicki oddział ZASP. W 2005 roku dostała Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (kategoria: młodzi twórcy). Rok później, na VI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona”, odebrała główną nagrodę aktorską za rolę Sabiny w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego w przedstawieniu „Push up 1-3 – Ostatnie Piętro” R. Schimmelpfenniga. Laureatka Złotej Maski z 2008 roku za rolę w przedstawieniu „Sinobrody – nadzieja kobiet” w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego D. Loher i rolę Sheili w przedstawieniu P. Nicholsa „Jeden dzień” w reż. Bogdana Hussakowskiego. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról teatralnych i filmowych, np. rola Infantki w „Diable przekornym”
w reż. Jana Jakuba Kolskiego w Teatrze Telewizji czy rola dentystki w filmie „Co słonko widziało” w reżyserii Michała Rosy. Zagrała dziennikarkę Martę Kołodziejczyk w serialu Agnieszki Holland „Ekipa”. Szerszej publiczności jest znana z ról w serialu TVN „Kryminalni” oraz TVP „Na dobre i na złe". Zagrała również gościnie w serialu „Hotel 52”. 
Współpracowała z Teatrem „Bez Sceny”, kreując role Julii w sztuce „Dla Julii” oraz Jonny w sztuce „Wszystkie dni, wszystkie noce”.