Logo
P. WOJCIESZEK
Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki


Premiera
27.10.2017

Scena w Galerii
-

Bilety normalne:
-

Bilety ulgowe:
-


SPEKTAKL

ZZA KULIS

WIDEO


REALIZATORZY

Przemysław Wojcieszek tekst i reżyseria

Małgorzata Bulanda scenografia i kostiumy

Filip Zawada muzyka

Katarzyna Kostrzewa choreografia

Dagmara Habryka inspicjent

Katarzyna Dudek sufler

Adrianna Izydorczyk asystentka reżyseraOBSADA

Katarzyna Brzoska

Piotr Bułka

Katarzyna Dudek

Karina Grabowska

Adrianna Izydorczyk

Natalia Jesionowska

Arkadiusz Machel

Michał Surówka

Mateusz Znaniecki

 


KORFANTY. HOTEL BRZEŚĆ I INNE PIOSENKI

To nie jest historyczna opowieść o konflikcie Wojciecha Korfantego z Józefem Piłsudskim, o tajemniczych śmierciach, tworzeniu narodowych wizji i nieograniczonej władzy. Bo żyjemy w kraju, w którym niszczy się bohaterów. To krzyk współczesnych młodych ludzi, wkurzonych na otaczającą ich rzeczywistość, a jednocześnie wierzących, że mogą coś zmienić. Ludzi pełnych niezgody, ale wciąż szukających nadziei. Zapomniany konflikt oddaje scenę współczesnym historiom zniszczonych ludzi spotkanych na ulicy, przyjmując formę słodko-gorzkiego, niepoprawnego koncertu. Czujesz ten cierpki smak wódki na końcu języka? Czujesz, jak sieje spustoszenie? Tak smakuje Polska.

Czas na teatr, który nie bierze jeńców i nie wzrusza. Czas na kabaret, który odsłania wszystkie niedociągnięcia systemu. Czas na koncert, który ma nas wytrącić z otępienia, zmusić do przemyślenia tego, gdzie jestem i co chcę z tym zrobić. Czas na pyskatą kłótnię z otaczającą rzeczywistością. Przemysław Wojcieszek, twórca niepokornych spektakli „Made in Poland” czy „Hymn narodowy”, przygotowuje dla widzów wieczór w duchu teatru reagującego na bieżące wydarzenia i odważnie komentującego sytuację społeczno-polityczną, jak warszawski Pożar w Burdelu czy wrocławski Teatr Polski w Podziemiu.

 

Jego spektakle pełne są buntowniczej energii połączonej z błyskotliwymi diagnozami rzeczywistości. Nie ma w nim zgody na konformizm czy układy z tymi, którzy reprezentują obce mu wartości. Przemysław Wojcieszek, reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, zdobywca Lauru Konrada i Paszportu POLITYKI, realizuje u nas prapremierowo swój autorski spektakl. Jego debiutanckie legnickie przedstawienie „Made in Poland”, stanowiące dziś element teatralnego kanonu, było szeroko komentowane i otrzymało najważniejsze teatralne nagrody w Polsce (a jego filmowa realizacja została nagrodzona podczas Festiwalu Nowe Horyzonty). Zrealizowany – także w Legnicy – w 2016 roku „Hymn narodowy” również odbił się szerokim echem, powodując liczne dyskusje o związkach kultury, polityki i zjawisk społecznych. O budzących się w młodych ludziach nacjonalistycznych demonach i fobiach opowiada też jego nowy film „Knives Out” pokazywany podczas anarchistycznych pokazów w ramach „Dobra Zmiana Tour”.

 Polecane Studentom Tematyka Śląska Sztuka Współczesna Prapremiera