Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.05.26

Katowicko-opolskie czytanie dramatu „Wątpliwość” już w sobotę

Zapraszamy na Scenę w Galerii

WIĘCEJ

Katolicka szkoła na Bronksie prowadzona jest twardą ręką dyrektorki, siostry Alojzyny. W kontaktach z uczniami liczy się dla niej tylko podporządkowanie restrykcyjnym zasadom i utrzymywanie żelaznej dyscypliny. Jej przeciwieństwem jest ojciec Flynn, uwielbiany przez uczniów nauczyciel, który przyjaźni się z podopiecznymi i spotyka z nimi nawet po zajęciach. Ta szczególna bliskość oraz intymność relacji wzbudzają podejrzenia dyrektorki, co do czystości intencji ojca Flynna. Wraz z młodą siostrą James zaczynają prywatne śledztwo, które z każdym krokiem rodzi nowe wątpliwości…

„Wątpliwość” to opowieść o społecznym braku zaufania i łatwości wydawania wyroków. Autor pyta w niej o powody, dla których interesuje nas to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami innych ludzi. Na podstawie sztuki powstał głośny film z Meryl Streep, Philipem Seymourem Hoffmanem i Amy Adams, który doczekał się wielu nominacji do Oscarów i Złotych Globów.

 

W sezonie 2017/2018 planowana jest premiera spektaklu „Wątpliwość” Johna Patricka Shanleya w koprodukcji Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach i Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, którą przygotowuje Norbert Rakowski. Zanim to jednak nastąpi, w maju widzowie z Katowic i Opola mogą uczestniczyć w otwartych czytaniach sztuki przygotowanych pod okiem reżysera.

Czytanie w Opolu już za nami. W Katowicach spotykamy się w sobotę, 27 maja, o godz. 17.30 na Scenie w Galerii. Bilety kosztują tylko 1 zł. Zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.22

PIĄTKI ZA PIĄTKI wróciły!

19 maja sprzedawaliśmy bilety za 5 zł na spektakl „Słowo o Jakóbie Szeli”

WIĘCEJ

Za nami kolejna akcja PIĄTKI ZA PIĄTKI! Tym razem nasi widzowie zobaczą „Słowo o Jakóbie Szeli” Brunona Jasieńskiego w reżyserii Michała Kmiecika. To pełna rockowego brzmienia opowieść zrodzona z gniewu i upokorzenia. Z rozczarowania tym, jak najbliższy świat bohaterów wygląda wokół i co robią z nim ci, którzy mają władzę.

 

Spektakl w ramach akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI zagramy 23 maja na Scenie Kameralnej o godzinie 19.00. 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.19

Artur Pałyga na panelu dramatopisarzy

Nasz dramaturg gościem konferencji na Uniwersytecie Śląskim

WIĘCEJ

Na zaprzyjaźnionym Uniwersytecie Śląskim trwa, organizowana przez Zakład Teatru i Dramatu, ogólnopolska konferencja naukowa „Pisanie dla sceny – narracje współczesnego teatru”, na którą zjechali najważniejsi teatrolodzy z całego kraju. Dziś o godz. 12.00 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Filologicznym w Katowicach rozpocznie się „panel dramatopisarzy”, w którym udział – oprócz Julii Holewińskiej i Marzeny Sadochy – weźmie nasz dramaturg, Artur Pałyga. Rozmowę poprowadzą prof. Ewa Wąchocka i dr Aneta Głowacka.

Zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.18

Fundacja Teatru Śląskiego coraz bliżej

Podpisaliśmy dokumenty fundujące

WIĘCEJ

31 fundatorów spotkało się w budynku Sceny w Malarni, by podpisać dokumenty założycielskie Fundacji Teatru Śląskiego „Wyspiański”. Przed nami jeszcze oficjalna rejestracja w KRS, ale już przygotowujemy się do organizacji działań kulturalnych, społecznych i edukacyjnych, które będziemy tworzyć wspólnie z nową organizacją.

Wśród fundatorów znaleźli się: Stanisław Więcek, Stanisław Tokarski, Tomasz Kędziora, Piotr Pięta, Tadeusz Łapiński, Stanisław Waszkiewicz, Jan Wróbel, Paweł Rozkrut, Adam Kołodziejski, Tomasz Milewski, Henryk Tymowski, Andrzej Warzecha, Jerzy Podsiadło, Jerzy Berger, Joanna Berger-Kirsz, Danuta Porębska, Ewa Malek-Piotrowska, Janusz Kamiński, Leszek Martinek, Jerzy Wcisło, Andrzej Sapierzyński, Marek Sitarz, Łukasz Siódmok, Dariusz Daraż, Adam Wąs, Marek Pałus, Jerzy Barglik, Andrzej Kuba, Zbigniew Czyż, Paweł Buszman, Jacek Janas.

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ