Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.02.24

Reportaż teatralny już na afiszu

Od wczoraj w repertuarze Sceny w Galerii nowy tytuł – reportaż teatralny „Spójrz na mnie”

WIĘCEJ

Adam Ziajski przez kilka miesięcy przeprowadzał wywiady z osobami niedowidzącymi, ociemniałymi i niewidomymi. Spośród nich wybrał bohaterów spektaklu, reportażu teatralnego, którzy występują na scenie obok aktorów naszego Teatru. Ich cel? Przedstawić na scenie świat, którego nie da się zobaczyć.

Po dwóch miesiącach wytężonej pracy nadszedł w końcu ten dzień – prapremiera. Ania, Alina, Grzesiek, Mietek, Mikołaj i Kora (pies przewodnik), którzy mieszkali z nami w budynku teatru przez ten czas, mają już za sobą prapremierowy wieczór pełen wzruszeń, podczas którego ich praca została nagrodzona burzliwą owacją na stojąco.

Spektakl na podstawie ich historii, w reżyserii Adama Ziajskiego, z muzyką Macieja Frycza, scenografią i kostiumami Grupy Mixer, wizualizacjami Filipa Czernowa i z towarzyszeniem audiodeskrypcji przygotowanej oraz wykonywanej przez Izabelę Mrochen, od wczoraj na naszym afiszu.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli wczoraj z nami i zapraszamy na kolejne pokazy!

fot. J. Astaszow


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.02.23

Teatr Śląski na Berlinale!

Dziś premiera nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”, w którym występują Robert Talarczyk i Dariusz Chojnacki

WIĘCEJ

Co ma wspólnego nasza scena z 68. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym „Berlinale”? Dziś o 15.30 w Berlinie odbędzie się premiera nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”. Produkcja bierze udział w Konkursie Głównym, walcząc o statuetkę Złotego Niedźwiedzia. Jedne z głównych ról w filmie zagrali  Robert Talarczyk i Dariusz Chojnacki, którzy także uczestniczą w dzisiejszym festiwalowym pokazie. Trzymamy kciuki!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.02.23

Zagraj w teledysku Macieja Lipiny!

Chcesz wystąpić u boku teatralnego Ryśka Riedla? Zapraszamy jutro przed nasz Teatr o godz. 10.00

WIĘCEJ

Maciej Lipina, odtwórca roli Ryśka Riedla w naszym hitowym „Skazanym na bluesa” przygotowuje swoją pierwszą solową płytę. Tych, którzy chcieliby wystąpić w teledysku do jednego z utworów zapraszamy jutro (sobota, 24 lutego) przed gmach naszego Teatru o godz. 10.00. Teledysk reżyseruje Mateusz Znaniecki, aktor i reżyser naszego teatru.

Do zobaczenia na Rynku!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.02.21

Weekend za pół ceny w Teatrze Śląskim!

Nasze spektakle w ogólnopolskiej akcji biletów za 50%

WIĘCEJ

Już wkrótce będzie można kupić bilety za połowę ceny w kasie Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego!

„POLSKA. ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, które w określony przez organizatora weekend mają możliwość skorzystania z 50% zniżki na wybrane usługi  turystyczne w całym kraju.

W dniach 9–11 marca w naszej kasie będą dostępne bilety na poniższe spektakle z ulgą 50%:

Zapraszamy!


MNIEJ