Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.01.20

Wariacja według Doroty Masłowskiej dziś na Scenie w Galerii

Przegląd TU i TERAZ trwa!

WIĘCEJ

Balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia-z-kimkolwiek. Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski stwarzają w swoim autorskim projekcie obraz ludzi bezradnych, który uwodzi publiczność swoją błyskotliwością i sugestywnością.

Spektakl „#DBRMPP”, inspirowany utworem Doroty Masłowskiej „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, do zobaczenia dziś o godz. 19.00 na Scenie w Galerii w ramach przeglądu TU I TERAZ. Do zobaczenia na widowni!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.17

Zakończył się pierwszy etap konkursu Złotych Masek

Realizatorzy z pięciu naszych produkcji będą oceniani przez jurorów, wyniki poznamy w marcu br.

WIĘCEJ

Z siedmiu produkcji, jakie przygotowaliśmy w 2016 roku, pięć zostało zarekomendowanych do oglądania przez członków komisji, by następnie wskazali oni nominacje do nagród Złota Maska, przyznawanych w województwie śląskim. Dwunastoosobowa komisja będzie oglądać u nas następujące tytuły:

  • „Antygona w Nowym Jorku”
  • „Podróż do wnętrza pokoju” (spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej)
  • „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”
  • „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”
  • „Wujek.81. Czarna ballada”

Gala wręczenia nagród została zaplanowana na 27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru, i odbędzie się tym razem w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.16

Czarna ballada zabrzmiała w Bytomiu

Spektakl „Wujek.81 Czarna ballada” doskonale przyjęty przez widzów Opery Śląskiej

WIĘCEJ

Za nami pokaz spektaklu „Wujek.81 Czarna ballada” w Operze Śląskiej w Bytomiu, która wspomagała nas przy produkcji przedstawienia. To właśnie dzięki niej możemy podziwiać na scenie tancerzy baletu oraz doskonałą Joannę Kściuczyk-Jędrusik w roli Barbórki. Tym razem, 15 stycznia, artyści Opery wystąpili na swojej scenie, a my byliśmy ich gośćmi. Publiczność bardzo dobrze przyjęła spektakl i nagrodziła go entuzjastyczną owacją na stojąco. Dziękujemy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.14

Robert Górski na naszej widowni

Autor zobaczył „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”

WIĘCEJ

Wczoraj wieczorem, 13 stycznia, na widowni popołudniowego spektaklu „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w reż. Roberta Talarczyka zasiadł gość, na którego długo czekaliśmy. Był nim autor tekstu i piosenek tego przedstawienia, Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. Podczas braw, artyści zaprosili go na scenę okrzykami „Autor! Autor!” i wręczyli kwiaty od zespołu Teatru Śląskiego. Już po ukłonach, Robert Górski długo rozmawiał z występującymi w spektaklu artystami.


MNIEJ